Menu

Stacja narciarska Zieleniec

Zieleniec jako osada został założony na zboczach Gór Orlickich w 1719 r. Jest najwyżej położoną miejscowością w Sudetach. Unikalny alpejski klimat powoduje, że jest to jeden z najciekawszych w okolicy ośrodków narciarskich – w 2016 roku stacja narciarska Zieleniec zajęła 2 miejsce w rankingu portalu ONET.

Zieleniec czyli narty i snowboard

Z Polanicy do Zieleńca wiedzie malownicza droga, przez Szczytną oraz Duszniki Zdrój. Podróż zajmuje ok. 25 minut. Na miejscu czekają darmowe, duże parkingi, więc nie ma obaw o miejsce na pozostawienie samochodu. W ośrodku czekają na Was 24 wyciągi i 39 tras. Oczywiście część tych tras pokrywa się ze sobą, więc nie zdziwcie się, jeśli w połowie dnia stwierdzicie, że objeździliście wszystkie dostępne trasy. Niewątpliwym plusem Zieleńca jest możliwość korzystania z wszystkich wyciągów bez konieczności noszenia nart czy snowboardu pod pachami. Większość tras w Zieleńcu to trasy niebieskie i czerwone, które idealnie nadają się do nauki jazdy oraz szlifowania swoich umiejętności, zarówno dzieci jak i dorosłych. Jeśli chodzi o naukę jazdy to w Zieleńcu działa wiele szkółek narciarskich, w których możemy skorzystać z usług instruktorów. Z własnych doświadczeń możemy szczerze polecić jedną – Akademicką Szkołę Narciarstwa i Snowboardu ASN.

Zieleniec cały czas rozwija swoją infrastrukturę narciarską: dwa lata temu powstała nowa kanapa NARTORAMA, w tym roku uruchomiono z kolei czterosobową kanapę MIESZKO. Dużym plusem jest też możliwość zakupu karnetu przez internet w serwisie e-skipass. Jest to szczególnie wygodne i opłacalne dla osób, które planują dłuższy wypad narciarski – dzięki zakupowi przez internet można zaoszczędzić nawet 30% ceny karnetu. Trzeba jednak pamiętać, aby zakupu dokonać odpowiednio wcześniej, gdyż nie ma możliwości odbioru osobistego takiego karnetu.

Jedzenie

Gdy już dopadnie nas zmęczenie i głód to w Zieleńcu mamy duży wybór kulinarnych atrakcji. Szczególnie atrakcyjne są 3 z nich: schronisko ORLICA z domowym jedzeniem w górskim klimacie, restauracja REGLE – ciekawe i pyszne dania, którymi można się delektować w pięknej aranżacji wnętrz oraz czeskie schronisko MASARYKOVA CHATA, gdzie miłośnicy typowych czeskich potraw nie będą się zawiedzeni!